یکشنبه 11 خرداد 1399

 

 

کامران جعفری :

سزای گران فروش نخریدن است ! چرا باید موز را سی هزار تومان خرید .

 

 

کامران جعفری :

سزای گران فروش نخریدن است ! چرا باید موز را سی هزار تومان خرید .

 

 

 

سرویس اجتماعی _ اقتصادی موج برنا - اقتصاد در ایران حال و هوایی عجیبی دارد . گرانیهایی که همیشه موجب تعجب است ، گرانی سیب زمینی آه از نهاد آدمی خارج می کند و شیون ما پس از زمانی موجب کاهش قیمت می شود اما موجب می شود از افزایش قیمت پیاز شویم و این ماجرا در گونه های مختلف صیفی جات و میوه ها و لوازم خانگی و خودروها صادق است .

اما حکایت امروز حکایت افزایش قیمت موز است ، اما چرا و به چه علت ؟!

کامران جعفری : سزای گران فروش نخریدن است ! چرا باید موز را سی هزار تومان خرید .

 

💜سزای گران فروش نخریدن است ! چراباید موز را 30هزارتومن بخریم ؟

 
 
👈من تعجب می کنم #موز 10هزارتومن شد خریدیم !15هزارتومن شد بازهم خریدیم! ...
اما چرا باید قیمت این # میوه فاسدشدنی در# شب عید به  کیلویی 25تا 30هزارتومن برسد وبازهم  بخریم ؟
 
لطفا #مسولان مربوطه  بررسی بفرمایند که  چه کسی در این آشفته بازار وارد کننده کلی موز در # بازار میوه# استان گیلان است وچگونه #قیمت این میوه ظرف 24ساعت به کیلویی  25تا 30 هزارتومن رسید ؟ 👈سوال من این است که آیا ریشه یابی سرمنشاء این (#گرانی ) در مورد کالایی که مبادی ورودی و توزیع آن دربازارمیوه گیلان  کاملا مشخص است  کاری دارد ؟ 👈من حتم دارم عده ای در (چرخه ورود و توزیع میوه  موز در گیلان ) دورهم.جمع شده  ودر  دایره بسته  اتاق فکر خودشان  به این نتیجه رسیده اند که  چون --فعلا- مسولان مبارزه با# گرانفروشی در گیلان  روی مساله(# احتکار ماسک و الکل و دستکش درانبارها ) متمرکز هستند پس آنها می توانند درانبارهای میوه با خیال راحت موز را یک شبه  به مرز 25000تا 30000تومان برسانند و کسی جلودارشان نباشد . 👈من به جهت این که عده ای از  هم وطنانم به دلیل ابتلا به #کرونا  روی# تخت بیمارستان خوابیده اند اشک در چشمان حلقه زده  ولی  در این اوضاع و احوال  برای( عده ای سودجو) متاسفم که  از این شرایط  به نفع جیب خودشان  سوء استفاده می کنند و برای رسیدن به #سود میلیاردی( یک جنس فاسدشدنی )را به مرز 30هزارتومان می رسانند .
این افراد درواقع  #خون مردم را درشیشه میکنند و ته مانده پول# کارگر و#کارمند را به شکم خودشان می ریزند .
👈سوال من این است که  قیمت واقعی فاکتور  موز در هنگام ورود به #رشت وگیلان  چقدر است و  چه کسانی 
از آب گل آلود ماهی می گیرند و قیمت این کالا را به مرز 30هزارتومن می رسانند؟ 👈به نظر من  سوء استفاده از  بحران شیوع کرونا ) از سوی( گرانفروشان فرصت طلب) باید  حدو مرزی داشته باشد  و این که عده ای  در حوزه میوه وتره بار ،مسولان نظارتی کالا در شهررشت و# استان گیلان  را خسته از مبارزه با محتکران# دارو و #ماسک و #الکل قلمدادکنندو به گران کردن موز  بپردازند نهایت بی وجدانی است ! 👈بی شک سزای گرانفروش نخریدن است و مطمئن هستم که اگر مردم چهارروز  #موز 25000 تومنی نخرند این میوه فاسدشدنی در انبارها پوسیده می شود وگرانفروشان مجبورند آن  را ارزان کنند و به قیمت واقعی اش بفروشند.
بهرحال مسولان محترم مبارزه با #گرانفروشی  باید ثابت کنند که درهمه میدان ها  حضوردارند  و و به غیراز انبارهای دارو و الکل و ماسک و# دستکش حواسشان به انبارهای میوه و تره بار ومایحتاج دیگر مردم  هست . 💚5-1-1399
کامران جعفری $خبرنگار

Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna