چهارشنبه 7 اسفند 1398

گروه اجتماعی موج برنا - دکترکیانوش کوچکی نژاد مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان گیلان، گفت: مجمع خیرین سلامت با هدف فراهم آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین سلامت و برنامه ریزی برای بهره گیری صحیح از کمک ها، مشارکت مردمی و کمک به الویت های ملی در حوزه سلامت تشکیل شده است.

وی از شناسایی 130 سمن درحوزه سلامت خبر داد و اظهار داشت: برای توانمندسازی سمن ها از برنامه های آموزشی جدید استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم بهره برداری مناسبی از ظرفیت های موجود، بستر سازی و توسعه جامعه و افزایش مشارکت مردم داشته باشیم.

 

  رحیم حیدری مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی را یک انقلاب مردم محور دانست و تاکید کرد: در این دوره نیز با وجود تحریم ها، مردم نقش محوری دارند و برای دستیابی به توسعه پایدار باید قابلیت ها و پتانسیل های مردم را به فعلیت در بیاوریم .

وی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد، از دوهزار مورد در سال 1396، به 19 هزارمورد درسال 1397رسیده، اظهار داشت: شفاف سازی عملکرد و ارایه گزارش به مردم، می تواند اعتماد بیشتری را در مردم ایجاد کند.

در ادامه دکتر فردین مهرابیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مشخصه سازمان های مردم نهاد را مستقل از دولت، داوطلبانه و در خدمت مردم عنوان کرد و مهمترین مسوولیت مولفه های سازمان های مردم نهاد را تلاش جمعی هدفمند همراه با تقسیم کار دانست.

وی مشارکت مردم با دست اندر کاران نظام سلامت و سایرمسوولان محلی را در کاهش مشکلات اجتماعی محله ها و ارتقای سلامت اجتماعی مهم دانست.

 

 

 در کارگاه آموزشی با عنوان "نقش سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت   دکتر کیانوش کوچکی نژاد، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان گیلان، رحیم حیدری- مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، دکتر حسین نحوی نژاد- مدیر کل بهزیستی و دکتر فردین مهرابیان – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رابطین شهر ستان ها و روسای مراکز خیریه استان گیلان حضور یافتند.
Share
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
اوقات شرعی
.:. کلیه حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی موج برنا محفوظ میباشد . استفاده از مطالب این پایگاه خبری با ذکر منبع بلامانع است .:.
2016 © Moje Borna